Trzy sposoby na wybór odpowiednich mebli do przestrzeni zewnętrznejJeśli chodzi o projektowanie przestrzeni, w której czujesz się komfortowo i zachęcająco, kluczem jest stworzenie równowagi między formalnym i nieformalnym stylem. Poza tym, aby zaprojektować piękną przestrzeń, nie trzeba inwestować dużych pieniędzy. Można to osiągnąć dzięki odpowiednim meblom. Przestrzenie zewnętrzne mogą być zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Jeśli masz małe podwórko lub małe patio, nadal możesz stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która jest również piękna dzięki odpowiednim meblom. Oto trzy sposoby, dzięki którym możesz wybrać odpowiednie meble do przestrzeni na zewnątrz.

Pomyśl o przeznaczeniu przestrzeni zewnętrznej

Skoro już znalazłeś piękny taras lub patio, czas pomyśleć o tym, jak chciałbyś je wykorzystać. Jeśli masz duże podwórko, możesz stworzyć miejsce do relaksu i rozrywki dla swojej rodziny i gości, wyposażając je w wygodne meble i oświetlenie. Jeśli masz małe podwórko lub niewielki taras, możesz nadać mu funkcjonalność za pomocą niewielkich akcesoriów, takich jak grill, hamak, stół jadalny i krzesła, palenisko lub kilka donic.

Zaplanuj układ tarasu

Rozplanowanie przestrzeni na zewnątrz może wpłynąć na jej atmosferę. Układ w kształcie kwadratu lub prostokąta będzie oczywiście wyglądał znacznie lepiej niż układ w kształcie koła lub litery U. Planując układ, umieść stół jadalny w centrum przestrzeni, a wokół niego umieść miejsca do siedzenia. To samo zrób z innymi akcesoriami, takimi jak hamak, krzesła wypoczynkowe i palenisko. Umieszczenie tych przedmiotów wokół stołu stworzy zachęcającą i relaksującą atmosferę. Jeśli chcesz wprowadzić więcej kolorów, możesz również dodać kilka donic do swojej przestrzeni.

Dodaj trochę koloru i tekstury dzięki dodatkowym poduszkom

Kolorowe poduszki mogą dodać idealny akcent kolorystyczny do każdej przestrzeni. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, a dodatkowo możesz kupić pasujące poszewki na poduszki, aby nadać im dodatkowy styl. Możesz użyć tych poduszek, aby stworzyć piękną przestrzeń na zewnątrz z motywem meksykańskim, skandynawskim lub śródziemnomorskim. Możesz również użyć kolorowych poduszek, aby wprowadzić trochę tekstury do swojej przestrzeni. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie kolorowej poszewki z prostym wzorem lub poszewki z wypełnieniem teksturowym, takim jak piasek, sztuczna trawa czy wełna.

Wybierz wygodne meble na patio

Wybierając meble na taras, postaraj się wybrać wygodne przedmioty, które będą pasować do sposobu, w jaki spędzasz czas na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów na wprowadzenie motywu meksykańskiego lub inspirowanego Meksykiem jest wybór skórzanego krzesła w kolorze teal lub drewnianego w stylu meksykańskim. Można także wybrać meksykański dywanik lub poduszki w kolorze teal, np. poduszkę w kolorze teal lub poduszkę z meksykańskim nadrukiem.

Aby wprowadzić motyw skandynawski lub inspirowany Skandynawią, wybierz stół jadalny z drewna cedrowego, drewniane ławki i stojaki na naczynia. Jeśli chcesz stworzyć bardziej spokojną i cichą atmosferę, możesz dodać kilka białych krzeseł ogrodowych do swojego tarasu.

Twoja przestrzeń na zewnątrz to fantastyczna okazja do relaksu i odprężenia po długim dniu pracy lub szkoły. Jest to także wspaniała okazja do stworzenia pięknej przestrzeni, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i zachęcająca. Zanim zaczniesz, powinieneś wiedzieć, jakie jest przeznaczenie Twojej przestrzeni. Pomoże Ci to zdecydować, jakie rodzaje akcesoriów należy w niej umieścić.

Kolejną ważną rzeczą jest zaplanowanie układu pomieszczeń. Pomoże to maksymalnie wykorzystać przestrzeń i wszystko ładnie wkomponować. Podczas procesu projektowania nie zapomnij o dodaniu koloru i tekstury za pomocą dodatkowych poduszek i dywaników. Dzięki temu przestrzeń na zewnątrz będzie zarówno wygodna, jak i piękna.

 

O mnie